O firmie

Serdecznie witamy Wszystkich, którzy odwiedzają naszą stronę:)

Kamil od najmłodszych lat interesował się minerałami. Pamiętam jego pierwszą kolekcję, która składała się z minimalistycznych okazów znalezionych podczas podróży. Z czasem, dyskretnie w jego sercu rodziła się coraz większa chęć zdobywania nowych, piękniejszych i większych minerałów. Myślę, że czasy studenckie rozwinęły w nim marzenie znalezienia skarbów ukrytych w Ziemi. W ten sposób zainspirował również mnie. Z roku na rok nasza kolekcja stawała się coraz większa i większa, aż osiągnęła takie rozmiary, że brakowało nam miejsca na ich eksponowanie. Pomyśleliśmy o tym, by zacząć coś z nimi robić, by móc z nich się utrzymywać. I tak pasja stała się pracą.

W 2008 roku założyliśmy firmę, która w zamyśle miała opierać się na robieniu biżuterii z kamieni naturalnych, skamieniałości, meteorytów i bursztynów. Krok po kroku Kamil dochodził sam do coraz lepszych technik tworzenia biżuterii. Zajęło to dużo czasu, by dojść do etapu stworzenia własnego stylu i niepowtarzalności. Nasza biżuteria wyróżnia się indywidualnością i niepowtarzalnością, gdyż natura daje nam tyle inspiracji i materiałów. Często podróżujemy w takie miejsca, by odpoczynek połączyć z poszukiwaniem okazów, które później możemy wykorzystać w biżuterii. Najpiękniejsza podróż to Maroko, gdzie udało znaleźć się skamieniałości dinozaurów i innych gatunków oraz ogromną ilość różnorodnych minerałów. Węgry, Słowacja, Czechy, Niemcy czy Hiszpania to kolejne miejsca, gdzie znajduje się mnóstwo skarbów. Wykorzystujemy dużo okazów z lokalizacji historycznych, dzisiaj już niedostępnych (zalane kopalnie, wyeksploatowane stanowiska), które przed laty były celami naszych eksploracji. Współpracujemy również z wybitnymi ludźmi świata meteorytów: Andrzej Pilski , Kazimierz Mazurek , Magdalena Skirzewska i Łukasz Smuła, od których mamy możliwość zakupienia certyfikowanych pozaziemskich okazów.

Pragniemy, aby nasza biżuteria trafiała w gusta osób, które cenią rękodzieło i chcą posiadać ozdoby wykonywane z dbałością o każdy najmniejszy szczegół. Każda zawieszka jest najpierw zaprojektowana a następnie wykonywana przez kilka godzin, by osiągnąć zamierzony efekt. Dziękujemy za chwile spędzone na naszej stronie.

Milena i Kamil Capar

 

galeria

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl