* AMETYST UROKLIWE SERCE SERDUSZKO FIOLETOWA BARWA NR H107 *
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: 18313234201
Opis
NATURALNY AMETYST W FORMIE SERCA. SZLIFOWANY OKAZ O ŚLICZNEJ BARWIE I CIEKAWYM WZORZE. PIĘKNY OKAZ DO KOLEKCJI ORAZ JAKO PREZENT.
- LOK. MADAGASKAR
- WYMIARY: OK. 4,6 x 5,1 x 2 cm
- WAGA: 58,8 g
NR : H107
OBECNOŚĆ SPĘKAŃ LUB EWENTUALNYCH ZAGŁĘBIEŃ TO NATURALNA CECHA KAMIENIA
ZDJĘCIA PRZEDSTAWIAJĄ OFEROWANY TOWAR
Ametyst Chewron (Szewron) to zbite minerały ametystu i wrośniętego w niego kwarcu mlecznego. W każdy kryształ mogą wbudować się inne atomy czy też grupy atomów lub minerałów (inkluzje), które zmienią pewne cechy nie tylko fizyczne. Często dzieje się to w sposób naturalny np. w trakcie wzrostu kryształu w skale macierzystej. Samo pojęcie szewron odnosi się do kształtu „V”, ale nazwa wykorzystywana jest w wielu innych dziedzinach: anatomia, naszywka, w zdobnictwie paznokci. Kwarc mleczny jest wbudowany w ametyst tworząc w nim białe pasy właśnie w takim kształcie „V”.
Ametyst to przeźroczysta odmiana kwarcu o fioletowej barwie. Swój kolor zawdzięcza domieszce żelaza. Nazwa tego kamienia pochodzi z greckiego i oznacza w dosłownym tłumaczeniu „trzeźwy”. W Grecji wierzono, że picie wina z kielichów wykonanych z ametystu zabezpieczało pijących przed upijaniem się.
Wydobywany jest między innymi w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Brazylii, Meksyku, Rosji, Chinach, Zambii, Indiach. W Polsce w okolicach Szklarskiej Poręby. Minerał tworzy kryształy o pokroju słupkowym, ale co jest bardzo częste oraz niesamowicie piękne, w postaci geody. Geoda to często forma owalna i na wewnętrznych ścianach powstają szczotki kryształów, skierowane ku środkowi geody.