* OBSYDIAN ŚNIEŻNY MEKSYK NATURALNY SUROWY CIEKAWY PRZEKRÓJ SUPER MINERAŁ *
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Ceny podane bez kosztów dostawy.
Kod produktu: 15256318516
Opis
NATURALNY OBSYDIAN ŚNIEŻNY, CZARNE SZKLIWO WULKANICZNE Z BIAŁYMI INKLUZJAMI, EXTRA JAKOŚĆ, PIĘKNY DO DEKORACJI LUB DO KOLEKCJI.
MINERAŁY SĄ O RÓŻNYM KSZTAŁCIE I WIELKOŚCI. KAMIENIE WYSYŁANE LOSOWO!
- LOK. MEKSYK
- WYMIARY : OK. 5 - 2 cm x 4 - 2 cm
- WAGA : 20 - 40 g
OBECNOŚĆ SPĘKAŃ LUB EWENTUALNYCH ZAGŁĘBIEŃ TO NATURALNA CECHA KAMIENIA
Obsydian śnieżny to naturalnie występujące szkło wulkaniczne, które bierze swoją nazwę od maleńkich białych inkluzji mineralnych, krystobalitu, które tworzą małe wzory podobne do płatków śniegu w ciemnym kamieniu. Jest to gładki kamień, który często jest polerowany na małe klejnoty i koraliki, które są następnie formowane w bransoletki i wisiorki. Twardy kamień jest również idealny do rzeźbienia małych figurek i rzeźb.
Obsydian śnieżny powstaje z lawy wulkanicznej i gazu ochładzającego się w szybkim tempie. Gdy lawa ochładza się, małe cząsteczki białego minerału zostają uwięzione w kamieniu i to właśnie tworzy skomplikowany wzór płatka śniegu. Kamień jest następnie wydobywany z jego złóż i polerowany na gładkie klejnoty i kształty, które znamy i kochamy.